Biografia

Krzysztof Iwaneczko – ur. 14.06.1995 r. w Przemyślu.

Od najmłodszych lat Krzysztofa otaczali ludzie, których wspólnym mianownikiem jest pasja do muzyki. Jak sam mówi: „Odkąd pamiętam dojrzewała we mnie młodzieńcza ciekawość do odkrywania świata dźwięków i rytmów”

W wieku 7 lat, to zainteresowanie doprowadziło Krzysztofa do Szkoły Muzycznej w Przemyślu, gdzie rozpoczął naukę gry na fortepianie. Następnie kontynuował on edukację w Szkole Muzycznej II stopnia. Pierwsze sukcesy młodego pianisty i wokalisty to nagroda Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Wygraj Sukces” w 2011 roku czy zwycięstwo w „School&Jazz Festival” w roku 2012 oraz liczne koncerty, między innymi u boku zespołu „Poluzjanci”.

W 2015 roku Krzysztof Iwaneczko wygrał VI edycję popularnego programu telewizyjnego typu talent show – „The Voice of Poland”, co poskutkowało ogromnym wzrostem zainteresowania wokół młodego artysty. Wzrost popularności spowodował możliwość pracy i rozwoju u boku czołowych polskich artystów.

W ciągu dwóch lat od programu Krzysztof zagrał kilkanaście koncertów z autorskim materiałem u boku swojego zespołu oraz kilkadziesiąt solowych recitali. Z dużym powodzeniem pracował też jako zaproszony gość w wielu projektach uznanych artystów. To doświadczenie pozwoliło mu dzielić scenę z takimi artystami jak:

  • Adam Sztaba
  • Bartosz Chajdecki
  • Kasia Nosowska
  • Kasia Cerekwicka
  • Kuba Badach
  • O.S.T.R.
  • Andrzej Lampert 

Owe doświadczenia pozwoliły odnaleźć swoją ścieżkę muzyczną, skonkretyzować swoje inspiracje i rozpocząć pracę nad swoim pierwszym albumem. W pracę nad debiutanckim krążkiem zaangażowani są m.in. Michał Kush (Akysz Darii Zawiałow – nawiększy debiut 2017 roku), Mariusz Obijalski (wielokrotne złote płyty za single i albumy Fisz Emade), Jacek Antosik (odpowiedzialny za mix utworów). Za kompozycję i teksty odpowiada sam Krzysztof. 

W grudniu 2017 roku ukaże się pierwszy singiel promujący wydawnictwo.